Oprzyrządowanie salonu staje się ważnym aspektem nawet w przypadku niewielkich zmian remontowych. Już na pewno w chwili przeprowadzki do oryginalnego miejsca należałoby zadbać by to pomieszczenie było jak w najwyższym stopniu gustowne, a przede wszystkim ciepłe oraz przytulne. Bez negowania nie ma salonu, jeśli nie uwzględnić w nim dobrze przystosowanego kompletu wypoczynkowego, w jakim jak sama nazwa wskazuje o wiele łatwiej jest wypoczywać i relaksować się aniżeli na przeciętnych fotelach.

Komplet wypoczynkowy to przede wszystkim sofy dwu bądź trzyosobowe – sofy angielskie. Też właściwie dopasowane fotele mogą tutaj stanowić niesłychanie znaczący detal dekoracyjny.

Na pewno można sofę zastąpić narożnikiem, niemniej jednak nie we wszystkich przypadkach jest to dobre rozwiązanie. W jaki sposób w najwyższym stopniu w kwestii małych pomieszczeń trudno jest zaadaptować taki narożnik, by w takim przypadku nie zagracić miejsca wolnego. Pod tym względem o dużo bardziej dostosowana staje się sofa, jaka równolegle tworzy wybitnie efektowną dekorację pomieszczenia salonowego.