Wymienić tusz należy wtedy, gdy drukarka już nie drukuje lub ewentualnie na jej panelu zaświeci się specjalna lampka, która jasno i bez ogródek informuje, że brak tuszy uniemożliwia dalsze drukowanie. Co wtedy? Kupujemy oryginalny pojemnik i wymieniamy go w środku drukarki. Stacja z pojemnikami na tusze powinna wysuwać się sama, kiedy otworzymy funkcjonującą drukarkę. Jednakże nie zawsze tak jest.

Niekiedy zasobniki są ukryte. Warto wtenczas sięgnąć do instrukcji obsługi, ażeby znaleźć pojemniki i przeczytać o tym, jak powinno się je wymieniać. Jest kilka porad, jakie mogą się przydać. Nie powinniśmy dotykać pojemników od strony złącza, inaczej od strony kontaktu z drukarką. Tamtejsze ślady palców bez wątpienia pozwolą na to ,by drukarka nie widziała zasobnika, a tym samym dalej nie pracowała. Ponadto, nie można działać siłą, która mogłaby zniszczyć nie tylko pojemniki, niemniej jednak oraz mocowania.

Wówczas drukarka także nie bezie funkcjonować. Kiedy nie dociśniemy pojemnika z tuszami – także możemy zapomnieć o dalszym drukowaniu. Jest wiele zasad oraz hipotez. Kolorowe zasobniki z tuszami są w wielkim stopniu droższe, niż mniejsze, jakie zezwalają na drukowanie jedynie czarnym tuszem. To racjonalne że czarne tusze Brother BT6000 są tańsze. Czemu tak jest? Albowiem w zasobnikach kolorowych miesza się kolory, które tworzą jedną spójną całość. Wszystko dla kontrahenta oraz z myślą o kolorach, które pragnie on zdobyć. Drukarka dzięki swoim specjalnym pojemnikom potrafi wydrukować praktycznie wszystko.

Tym samym nie ma obaw, że coś nie będzie funkcjonować. Okazuje się, iż kolorowe zasobniki nie bez powodu są droższe. Posiadają więcej tuszu, a w następstwie tego teoretycznie nie powinny się tak szybko wyczerpywać. Nic z tych rzezy. Przy wymieszaniu kolorów jesteśmy w stanie liczyć na szybkie zmęczenie materiału. Przeważnie pojemnik wystarczy jedynie na kilkaset kartek. To jednak zależy od tego, jakie są to wydruki. Kiedy cała kartka jest zamalowana – wtenczas drukarka zużyje więcej tuszu, niż przy śladowych ilościach na papierze. Wskutek tego nie da się tego tak dogłębnie ocenić. Mimo to, aktualnie drukowanie w kolorze nie jest czymś osobliwym. Każda drukarka ma tego typu alternatywę.