Zna ją każdy sportsmen oraz wielbiciel aktywności fizycznej. Jest niezbędna dla zachowania słusznego stanu oraz formy naszych kości. Jej cykliczne przyjęcie wspomaga codzienne ćwiczenia i regenerację naszego ciała po wytężonym wysiłku. Glukozamina to nic innego jak organiczny związek chemiczny pochodzący z przyrody. Naukowcy pokazują, iż może on w znacznym stopniu przyczyniać się do zmniejszenia poczucia bólu i odbudowy chrząstki stawowej, jak też na usprawnienie działania stawów. Preparaty zawierające glukozaminę działają w największym stopniu w trakcie leczenia choroby zwyrodnieniowej stawów. Wokół tego wspomagacza diety krążą niemniej jednak mnogie kontrowersje, co poniektóre badania wskazują bo, iż glukozamina nie posiada walorów regenerujących, a działa jedynie za zasadzie placebo.

Zapewne nie wszelkie jej formy są jednakowo skuteczne. Jako najlepszą z nich lekarze oraz naukowcy wskazują siarczan glukozaminy jako w największym stopniu poznany i opisany ze wszystkich innych. Dotychczas za najlepsze działanie glukozaminy podkreśla się jej oddziaływanie na chrząstkę stawową oraz zapobieganie jej wycieraniu się. Jest to niezmiernie istotne dla wszystkich sportsmenów, zarówno zawodowców jak i amatorów, bo oni najbardziej muszą dbać o swoje stawy w czasie codziennych ćwiczeń. Warto w związku z tym wspierać swoją dietę środkami takimi jak aceites esenciales zawierającymi siarczan glukozaminy. Oprócz nich związek ten wynajdziemy również w owocach morza i rybach.

Coraz to częściej w preparatach leczniczych odszukać można glukozaminę pochodzącą naturalnie od skorupiaków oraz innych mieszkańców morza. Powinniśmy także pamiętać, że na zbawienne działanie glukozaminy będziemy musieli dłużej zaczekać. Jest to związek, jakiego skutki widać od czasu do czasu dopiero nawet po paru miesiącach użytkowania. Jeśli planujemy zacząć przyjmowanie glukozaminy, warto porozmawiać z czynnymi sportowcami, którzy doradzą jaki preparat wybrać i w jaki sposób go stosować. Zdarza się nieraz, iż dla uprawiających sport wyczynowo osób, standardowa dawka w pigułkach ma prawo okazać się niewystarczająca, wtenczas stosuje się zastrzyki w kolano ze skondensowaną, niezwykle silną, dawką glukozaminy, która działa znacznie szybciej aniżeli szablonowa forma.