W Internecie znajdują się już bazy dotyczące najbardziej ogólnych lektur szkolnych, literatury obcojęzycznej oraz polskiej, dotyczącej przedmiotów i dziedzin z całego globu. Mamy także na stronach galerie filmowe. Co poniektóre z nich możemy oglądać za darmo, a za dostęp do co niektórych musimy płacić. Z płatnościami jest różnie, w pewnych sytuacjach są symboliczne, innym wspólnie nieco pokaźniejsze, co poniektóre portale wprowadzają nawet prenumeraty czasowe. Opłaty można uiścić za wsparciem telefonów komórkowych, lub też szybkich przelewów, lub także stereotypowych opłat pocztowych. W bazach możemy odszukać filmy sprzed lat, czy również nowości zaraz po premierach – tutaj pomoże domena internetowa zalukaj.

Nieraz w bezpłatnych bazach mamy do czynienia z czymś takim, jak oglądanie filmu w jakimś wymiarze minut za darmo, a w następnej kolejności aby dokończyć film, wymagana jest od nas gotówka. Poprawnie wyposażoną i pierwszą bazą filmową, jest najzwyklejsza wypożyczalnia, która znajduje się w każdym mieście. Wystarczy wykupić kartę i wolno do woli wymieniać filmy, czy też wypożyczać je za pomocą drobnej opłaty, zawsze w kompletnej wersji. Kiedy tak właściwie tylko na ekranach pojawia się długo oczekiwany film, a tym bardziej jeżeli jest to długo oczekiwana adaptacja słynnej książki, na przykład Harrego Potera, ludzie wprost tabunami podążają na premiery filmowe. Przy kasach ustawiają się długie kolumny oraz to już długo przed zaczęciem seansu. Nieraz widzowie wychodzą stamtąd usatysfakcjonowani, a czasami trochę rozczarowani, bo na przykład pominięto ich ukochaną scenę.

Na premierach na domiar tego pojawiają się aktorzy, reżyserzy, scenarzyści, a również osoby, jakie powiązane były z produkcją filmu oraz o wiele się do niego przyczyniły. Po koronnych premierach organizowane są małe kameralne przyjęcia zamknięte dla osób będących perełkami dla filmu, a także dla tych, jakich role wzbudziły najogromniejszą sympatię. Gra aktorska w filmach dla młodzieży jest bardzo ważna, gdyż nastoletni widzowie są wymagający. Nikt w końcu nie adoruje siedzieć w fotelu i oglądać czegoś, co nie przypadło mu do gustu. Sposobów na nakręcenie godziwego filmu jest w gruncie rzeczy dużo, tylko należy je wykorzystać.